Wylęgarnia UzdolnionychWylęgarnia Uzdolnionych


< Rozwiń kategorie

Wylęgarnia

 • O Wylęgarni

  Artystycznie na co dzień.

  Wylęgarnia to szczególne artystyczne miejsce w polskim internecie, w którym odkryjesz niepowtarzalne przedmioty handmade i poznasz utalentowanych artystów, którzy tworzą je dla Ciebie z miłością i pasją.

  Motto, jakim się kierujemy to „Kochajmy uzdolnionych i wspierajmy ich swoimi decyzjami”.

  Wierzymy, że utalentowani artyści zasługują na to, by ich dzieła trafiły do szerokiego grona odbiorców, którzy docenią ich talent. Dlatego promujemy twórców i ich prace, by jak najwięcej osób miało dostęp do wspaniałych przedmiotów ich autorstwa, które wnoszą do naszego życia coś pięknego i magicznego.

  Zamawiając produkty na Wylęgarni nie tylko otrzymujesz na własność unikalny przedmiot. Pozwalasz uwierzyć artystom, że to co robią ma sens i co więcej - pomagasz także rozwijać ich pasję, bo każde Twoje zamówienie często oznacza dla artysty możliwość zakupu dodatkowych materiałów do tworzenia.

  Za każdym przedmiotem, który znajduje się na Wylęgarni stoi wyjątkowy twórca oddany swojej pasji, którą chce się z Tobą podzielić cząstką swojego życia, emocji, wizji, a my umożliwiamy Ci jego bliższe poznanie. Możesz kontaktować się bezpośrednio z artystami i zamówić dla siebie spersonalizowany produkt, o jakim marzysz., który artysta stworzy tylko dla Ciebie.

  Codziennie na naszej stronie pojawiają się nowi artyści, nowe niepowtarzalne zachwycające przedmioty tworzone w pojedynczych egzemplarzach, które wniosą szczyptę magii do Twojego świata, pozwolą Ci się wyróżnić i poczuć się wyjątkowo...

  Zainspiruj się.

  Rozgość się, usiądź z kubkiem ulubionej herbaty lub kawy. Odkryj unikalne przedmioty. Poznaj ciekawych artystów.

  Zapraszamy do odkrywania naszego świata.

  Wylęgarnia.

  Artystycznie na co dzień.

 • Kontakt

  
  Skontaktuj się z nami

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak wystawić swoje prace w Wylęgarni

  Jeśli chcesz dołączyć do grona artystów Wylęgarni – wypełnij formularz zgłoszeniowy. Powiedz nam kim jesteś, co ciekawego tworzysz i wyślij kilka zdjęć Twoich prac. Pamiętaj, że jakość i styl Twojej prezentacji będzie miała wpływ na to, czy zdecydujemy się na współpracę z Tobą.

  Po pozytywnej weryfikacji Twojej prezentacji otrzymasz od nas list z gratulacjami i informacją o dołączeniu do społeczności Wylęgarni.

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny jest po zalogowaniu się do konta Klienta Wylęgarni. Aby otrzymać do niego dostęp należy :

  - zalogować się lub założyć konto na stronie https://wylegarnia.com/logowanie.html

  - wybrać z menu po lewej stronie opcję ZOSTAŃ ARTYSTĄ

  - wypełnić formularz i wysłać

  Każde zgłoszenie jest przez nas dokładnie analizowane. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń czas oczekiwania na odpowiedź może wynieść do 30 dni. Dziękujemy.

   

Informacje

 • Załóż konto w Wylęgarni

  • założenie konta na platformie Wylęgarnia daje Ci możliwość bezpośredniego kontaktu z danym twórcą, którego prace Ci się szczególnie spodobały
  • możesz tworzyć listy swoich ulubionych prac

   

 • Dołącz do nas jako Artysta

   

  Tworzysz niepowtarzalne przedmioty? Chcesz podzielić się swoimi pracami ze światem?

  Dołącz do Wylęgarni! Szukamy właśnie Ciebie!

  Dlaczego warto zaprezentować się na Wylęgarni?

  • Artystyczne miejsce

  W Wylęgarni poczujesz się jak u siebie. Dołączysz do społeczności artystów, którzy wystawiają na sprzedaż swoje dzieła na Wylęgarni i tak jak Ty tworzą wyjątkowe rzeczy, które zachwycają. Kochamy sztukę i całym sercem wspieramy artystów tworzących rękodzieło, co bardzo szybko docenisz. Motto, jakim kierujemy się w Wylęgarni to „Kochajmy uzdolnionych i wspierajmy ich swoimi decyzjami” i zapewniamy, że odczujesz to na każdym etapie współpracy.

  • Wiarygodność

  Działamy na rynku od 2005 roku i staliśmy się jedną z największych w Polsce platform prezentujących sztukę handmade oraz tworzących ją artystów. Do tej pory zaufało nam tysiące twórców z całej Polski, którzy wystawiają na Wylęgarni swoje przedmioty na sprzedaż, a wielu z nich jest z nami od samego początku.

  • Ekspozycja i budowa marki

  Wylęgarnia to miejsce, w którym możesz z sukcesem promować swoją osobę, budować rozpoznawalną markę i zaprezentować swoje dzieła. Wylęgarnię odwiedza codziennie tysiące internautów, którzy kupują tu unikalne przedmioty, co oznacza dla Ciebie dostęp do osób, które są gotowe kupić Twoje przedmioty.

  • Promocja w mediach

  Promujemy naszych artystów oraz ich dzieła w mediach – prasie, internecie, telewizji. Dzięki temu, że bierzemy na swoją głowę promocję w mediach Ty możesz zająć się spokojnie tym, co lubisz najbardziej – tworzeniem. ;)

  • Niezależność

  Wiemy, że jako artysta cenisz sobie wolność i niezależność, dlatego na Wylęgarni to Ty decydujesz, jak ma wyglądać strona z Twoimi pracami.

  Jak rozpocząć współpracę?

  Kochamy sztukę handmade, mamy nosa do niepowtarzalnych przedmiotów i wyczujemy Twój talent na odległość. Chcemy zaprezentować światu Ciebie i unikalne przedmioty, jakie tworzysz z pasją, dlatego ułatw nam to zadanie i przedstaw się!

  Jak do nas dołączyć?

  Krok 1.Wyślij nam prezentację swoich prac, korzystając z formularza zgłoszeniowego. Przedstaw się, pokaż, co ciekawego tworzysz i zamieść kilka zdjęć Twoich prac.

  Pamiętaj, że starannie wybieramy artystów, których prezentujemy na stronie Wylęgarni. Chcemy mieć pewność, że podzielasz naszą wizję i tworzysz unikalne, wysokiej jakości przedmioty. Dlatego zadbaj o to, by Twoja prezentacja wprawiła nas w zachwyt. Kreatywność jest w cenie! ;)

  Krok 2. Jeśli poczujemy, że pasujemy do siebie (czytaj: będziemy Tobą oczarowani), poinformujemy Cię listownie o zakwalifikowaniu się do grona artystów Wylęgarni (confetti!). Rozpoczęcie współpracy będzie oznaczało akceptację naszego regulaminu.

  Krok 3. Tworzysz indywidualny profil artysty na Wylęgarni, prezentujesz ciekawie swoje dzieła i Twoją osobę i zaczynasz podbój świata. ;)

  Jesteś gotowy dołączyć do nas? Wyślij formularz zgłoszeniowy.

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków współpracy? Zapoznaj się z naszym regulaminem.

 • Częste pytania

  • Jak działa Wylęgarnia?

  Wylęgarnia to miejsce, które powstało z miłości do sztuki handmade. Znajdziesz tutaj niepowtarzalne produkty tworzone ręcznie w pojedynczych egzemplarzach przez utalentowanych polskich artystów. Prezentujemy i promujemy dzieła wyjątkowych twórców oraz ułatwiamy dostęp do oryginalnych, artystycznych przedmiotów tworzonych z pasją.

  Na Wylęgarni dajemy możliwość zaprezentowania swoich dzieł artystom tworzącym sztukę handmade oraz możliwość ich zakupu przez osoby, które chcą mieć na własność przedmioty jedyne w swoim rodzaju.

  Artyści wystawiają swoje prace w galerii, gdzie można zapoznać się z tysiącami unikalnymi przedmiotami ich autorstwa. Wystarczy przejrzeć galerię, wybrać produkt i złożyć zamówienie. Produkt jest wysyłany bezpośrednio przez artystów, którzy dokładają wszelkich starań, by dotarł on do klienta jak najszybciej. Wylęgarnia dba o to, by cały proces transakcyjny przebiegał bezproblemowo, szybko i bezpiecznie.

  • Dlaczego warto kupować na Wylęgarni?

  Niepowtarzalne przedmioty handmade, które znajdują się na Wylęgarni są tworzone przez naszych artystów w pojedynczych egzemplarzach, dlatego masz pewność, że nie spotkasz 10 osób, które mają identyczny przedmiot.

  Ważne jest także to, że zamawiając przedmioty na Wylęgarni wspierasz artystów, bo kupujesz produkty bezpośrednio od nich. Twoje wsparcie ma nie tylko wymiar finansowy, ale także duchowy. Przyczyniasz się do tego, by artyści mogli rozwijać swój talent oraz pozwalasz im uwierzyć, że warto tworzyć i dzielić się swoją pasją. Bezcenne.

  • Jak zacząć kupować na Wylęgarni?

  To proste. Wystarczy zarejestrować konto na stronie, aby móc korzystać ze wszystkich możliwości serwisu. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany przy rejestracji adres e-mail zostanie automatycznie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu linku Twoje konto na Wylęgarni zostanie aktywowane.

  • Co zrobić, jeśli nie otrzymałem maila z linkiem aktywującym konto?

  Jeśli nie otrzymałeś maila z linkiem weryfikacyjnym, sprawdź, czy nie trafił on do folderu spam. Jeśli nie – napisz do nas na adres galeria@wylegarnia.com, a postaramy się pomóc najszybciej jak to możliwe.

  • Jak zacząć sprzedawać na Wylęgarni?

  Jeśli chcesz dołączyć do grona artystów Wylęgarni – wypełnij formularz zgłoszeniowy. Powiedz nam kim jesteś, co ciekawego tworzysz i wyślij kilka zdjęć Twoich prac. Pamiętaj, że jakość i styl Twojej prezentacji będzie miała wpływ na to, czy zdecydujemy się na współpracę z Tobą.

  Po pozytywnej weryfikacji Twojej prezentacji otrzymasz od nas list z gratulacjami i informacją o dołączeniu do społeczności Wylęgarni.

  • Dlaczego warto wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż na Wylęgarni?

  Wylęgarnia to jedna za największych w Polsce platform, która oferuje na sprzedaż przedmioty handmade oraz zapewnia olbrzymią ekspozycję jej twórcom. Promujemy artystów nie tylko za pośrednictwem naszego serwisu, ale także w telewizji, prasie i internecie. Umożliwiamy twórcom dostęp do szerokiego grona odbiorców, którzy chętnie kupują na Wylęgarni tworzone przez nich przedmioty. Wyróżniają nas proste i jasne zasady oraz korzystne warunki współpracy.

  Dowiedz się więcej na temat warunków współpracy. (link do podstrony „informacje dla twórców)

  • Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła do logowania?

  Jeśli zapomniałeś hasła do logowania skorzystaj z opcji „Zapomniałem hasło”, która znajduje się …...... . Na podany przy rejestracji adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z nowym hasłem.

  • Jak zgłosić problem?

  W razie jakiegokolwiek problemu związanego z funkcjonowaniem serwisu wyślij e-mail na adres: galeria@wylegarnia.com, a postaramy się go rozwiązać najszybciej jak to możliwe.

  • Czy kupowanie na Wylęgarni jest bezpieczne?

  Tak. Zakupy na stronie Wylęgarni są bezpieczne. Wylęgarnia działa na rynku nieprzerwanie od 2005 roku, stając się od tego czasu rozpoznawalną i wiarygodną marką. Gwarantujemy bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz możliwość zwrotów i reklamacji zakupionych przedmiotów. Nasze wieloletnie doświadczenie, tysiące zadowolonych klientów gwarantuje przyjemne i bezpieczne zakupy.

  • Jestem zachwycony przedmiotami znalezionymi na Wylęgarni i zakupami. Czy mogę wystawić Wam pozytywną opinię?

  Cieszymy się! :) Miłe słowa, komplementy, kwiaty i czekolada są zawsze przez nas mile widziane. ;) Jeśli chcesz podzielić się opinią na temat zakupów, działania Wylęgarni napisz do nas na: galeria@wylegarnia.com lub skorzystaj z formularza kontaktu.

 • Polityka plików Cookies

  1. Wiemy, jak ważne jest dla użytkowników i klientów serwisu Administratora zapewnienie bezpieczeństwa danych i dlatego stworzyliśmy niniejszą Politykę prywatności.
  2. Korzystanie z serwisu Administratora jest równoznaczne z akceptacją niniejszego dokumentu.
  3. Administratorem danych jest wylęgarnia.com sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Rzymowskiego 47/150, kod pocztowy 02-697, wpisana do wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Wydział XX Gospodarczy pod numerem KRS 0000232326, NIP 5213337542, o kapitale zakładowym w wysokości 50 000,00 zł
  4. Administrator sprawuje stałą kontrolę nad procesem przetwarzania danych Klientów i prowadzi działania mające na celu ograniczenie dostępudo danych w możliwie największym stopniu, z zastrzeżeniem wyjątków wymaganych prawem.
  5. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest upoważnienie przyznane przez Klienta, jak również przepisy ustawowe względem danych niezbędnych w celu zawarcia z Administratorem umowy o świadczenie usług.
  6. Przechowywanie i przetwarzanie jest zgodne z wymogami polskiego prawa i odbywa się na zabezpieczonych serwerach.
  7. Podanie jakichkolwiek danych osobowych jest dobrowolne, z zastrzeżeniem danych niezbędnych do dokonania Rejestracji.
  8. Dane przekazywane przez Klientów w trakcie Rejestracji są wykorzystywane dla celów logistycznych, księgowych, do kontaktowania się z Klientem w ramach obsługi serwisu oraz do innych czynności związanych z zawarciem lub wykonywaniem Umowy o świadczenie usług.
  9. Dane Klientów korzystających z Portalu Administratora są poufne i nie są udostępniane osobom trzecim. Wyjątkiem są sytuacje, w których dane Klientów mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości. Dane osobowe Klientów mogą być przekazywane podmiotom trzecim w przypadkach wskazanych przez Administratora i za zgodą Klienta.
  10. W przypadku uzyskania przez Administratora informacji o korzystaniu przez Klienta z usług niezgodnie z Regulaminem lub z obowiązującymi przepisami prawa, Administrator ma prawo wykorzystywać dane Klientaw celu ustalenia jego odpowiedzialności.
  11. Administrator zapewnia Klientom możliwość przeglądania, modyfikacji oraz usunięcia danych, o ile Klient wyrazi wprost taką wolę.
  12. Administratorwykorzystuje na Portalu pliki "cookies". Są to niewielkie pliki tekstowe, które są wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie przeglądarki internetowej - w przypadku ponownego połączenia się z daną stroną, pozwalająone rozpoznać rodzaj urządzenia, z którego łączy się z Portalem dany użytkownik. Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają na odczytywanie informacji w nich zawartych wyłącznie serwerowi, który je stworzył. Dzięki plikom "cookies" Administrator może lepiej dostosowywać Portal do potrzeb Klientów oraz polepszyć nawigację poruszania się po Portalu. Pliki "cookies" służą także do opracowywania danych statystycznych wyłącznie dla celów wewnętrznych Administratora. Wykorzystywane przez Administratora pliki "cookies" nie mają dostępu do danych zawartych na dysku użytkownika Portalu, nie umożliwiają ustalenia jego tożsamości oraz nie śledzą aktywności użytkownika Portalu Administratora po opuszczeniu jego witryny.
  13. Powyższa Polityka prywatności obowiązuje wyłącznie na portalu Administratora. W przypadku łączenia się z innymi witrynami, Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zasady zachowania polityki prywatności na innych stronach.
  14. Administrator zastrzega sobie prawo dowprowadzania zmian w Polityce prywatności. Ewentualne zmiany Polityki prywatności nie będą naruszały podstawowej zasady bezpieczeństwa i ochrony danych użytkowników.

Regulamin

 • Postanowienia ogólne

  Niniejszy regulamin wraz z załącznikami (dalej „Regulamin”) określa zasady świadczenia usług drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod adresem www.wylegarnia.pl prowadzonej oraz administrowanej przez „wylegarnia.com” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Rzymowskiego nr 47 lok. 150 (kod pocztowy:02-697 Warszawa) wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy pod nr KRS 232326, NIP 5213337542, REGON 140079208, o kapitale zakładowym 50.000 złotych („Administrator”).

  I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Niniejszy Regulamin określa główne cechy świadczenia usługi, w szczególności sposób i termin spełnienia świadczenia, wysokość oraz sposób płatności, sposób odstąpienia od umowy oraz rozwiązania umowy, sposób wnoszenia reklamacji, okres trwania umowy, jak również sposób przetwarzania danych;
  2. Wszelkie uwagi, zastrzeżenia, sugestie lub reklamacje należy kierować na adres Administratora lub pod adres galeria@wylegarnia.com
 • Definicje

  I. DEFINICJE

  Zawartym w Regulaminie zwrotom pisanym wielką literą nadaje się następujące brzmienie:

  • Artysta – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, oferująca artykuły do sprzedaży w Galerii;
  • Artykuły – dzieła sztuki użytkowej, obrazy, rysunki, biżuteria lub wszelkie inne przedmioty oferowane przez Artystów za pośrednictwem Galerii;
  • Galeria – portal, który jest zarządzany i należy do Administratora; dostępny m.in. pod adresem wylegarnia.com; służącego do prezentacji oferty Artystów oraz obsługi zamówień klientów;
  • Operator Płatności eCard Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku (80-387 Gdańsk), przy ulicy Arkońskiej 11, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk- Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000042304, o kapitale zakładowym wynoszącym 30.259.488,00 złotych w całości opłaconym, nr NIP: 521-31-03-040, posiada Zarząd w osobach: Ewa Bereśniewicz-Kozłowska – Prezes Zarządu, Alicja Kuran-Kawka – Wiceprezes Zarządu.;
  • Panel Administracyjny – aplikacja internetowa udostępniana przez Galerię Artyście pod adresem http://wylegarnia.com służąca m.in. do obsługi zamówień i reklamacji klientów oraz obsługi oferty Artystów;
  • Konto – prowadzony przez Administratora profil Klienta, za pomocą którego umożliwia się Klientowi zamawianie Przedmiotów;
  • Rejestracja – proces polegający na udostępnieniu przez Klienta danych potrzebnych do korzystania z Galerii oraz zobowiązanie się do przestrzegania Regulaminu;
  • Zamówienie – oznacza oświadczenie woli Klienta, składane za pośrednictwem Galerii, za pomocą którego Klient dokonuje zakupu wybranego Przedmiotu oraz zobowiązuje się do dokonania płatności;
 • Zasady świadczenia usuług

  II. ZASADY ŚWIADCZENIA USŁUG

  W ramach świadczonych usług Administrator udostępnia Klientowi możliwość przeglądania ofert wybranych Artystów oraz wyselekcjonowanych dla niego Artykułów wystawiających się w Galerii Artystów.

  1. Usługa świadczona jest na terenie Polski.
  2. Administrator świadczy w ramach swojej działalności następujące Usługi:
   • - selekcja Artykułów udostępnianych w Galerii;
   • - zarządzanie Galerią oraz promowanie za pośrednictwem Galerii działania Artystów;
   • - pośredniczenie pomiędzy Artystami oraz Klientami w zakresie realizacji Zamówień oraz powstałych konfliktów.
  3. Artykuły prezentowane w Galerii są oferowane do sprzedaży za pośrednictwem Galerii bezpośrednio przez Artystów na rzecz Klientów.
  4. Prezentowane przez Artystę artykuły mogą być w tym samym czasie oferowane do sprzedaży w innym miejscu (np. sklepie lub portalu internetowym).
  5. Prezentowane artykuły są własnością Artysty i wykonane są w pojedynczych egzemplarzach.
  6. Artysta sprzedaje swoje artykuły klientom na zasadach opisanych w niniejszym Regulaminie. Dotyczy to w szczególności przygotowania przesyłek, terminów wysyłania zamówień oraz zasad realizacji zwrotów i reklamacji.
  7. Procesy związane z realizacją Zamówień, w tym płatności za zamówienia oraz kontakty z klientami realizowane są przez Galerię.
  8. Rozliczenia pomiędzy Artystami a Galerią odbywają się na zasadach opisanych w niniejszym Regulaminie.
  9. Galeria pobiera od Artystów opłaty w postaci marży ujętej w cenie sprzedanych towarów. Na życzenie Artysty Galeria wystawia za pobrane opłaty faktury VAT.
 • Klient

  III. KLIENT

  1. Klient Galerii może przeglądać ofertę Administratora bez dokonywania Rejestracji;
  2. Złożenie zamówienia na Usługę, wymaga rejestracji na Portalu. Dokonując rejestracji Klient oświadcza, że:
   • jego miejsce zamieszkania lub siedziba znajduje się na terenie Polski;
   • ma ukończone 18 lat (w przypadku Klientów będących osobami fizycznymi).
  3. W trakcie Rejestracji Klient jest zobowiązany do wypełnienia formularza i podania danych: swojego imienia i nazwiska, adresu, na który mają być dostarczane Artykułu, telefonu kontaktowego oraz adres e-mail (który jednocześnie pełni funkcję loginu) jak również zindywidualizowanego hasła;
  4. Klient będący osobą prawną, który jest zainteresowany otrzymaniem faktury, powinien w momencie rejestracji podać dane do faktury, w tym NIP;
  5. Konto jest:
   • niezbywalne;
   • przeznaczone do indywidualnego korzystania;
  6. Klient nie może posługiwać się Kontami innych użytkowników ani udostępniać swojego Konta oraz podawać danych do logowania innym osobom. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za skutki udostępnienia przez Klienta hasła osobom trzecim lub jego nieodpowiedniego zabezpieczenia przed dostępem osób trzecich. Klient powinien poinformować Administratora, jeśli podejrzewa, lub wie, że osoba trzecia może mieć dostęp do profilu Klienta;
  7. Klient zobowiązuje się do przestrzegania prawa w ramach korzystania z Galerii, jak również do niepodejmowania działań, które mogą w sposób negatywny wpływać na działanie Galerii;
  8. Administrator ma prawo do zablokowania Konta Klienta na pewien okres lub ograniczenia dostępu do pewnych usług, jeżeli uzna, że jego Konto może być zagrożone.
  9. Klient jest zobowiązany podać Administratorowi aktualne dane do kontaktu, a przypadku ich zmiany, do poinformowania Administratora o tym fakcie.
 • Rozpoczęcie współpracy

  IV. ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY Z GALERIĄ

  1. Galeria tworzy nowe konto dla Artysty i wysyła Artyście mail z instrukcją aktywacji konta. Po aktywowaniu konta Artysta powinien sprawdzić poprawność swoich danych w Panelu Administracyjnym i uzupełnić wszystkie wymagane pola. W szczególności Artysta powinien uzupełnić swoje dane teleadresowe oraz dane dotyczące płatności służącego do rozliczeń z Galerią.
  2. Dokonując Rejestracji Artysta oświadcza, że:
   • Artykuły wystawiane są własnością Artysty i posiada on wszelkie niezbędne prawa majątkowe oraz autorskie do Artykułów;
   • wszystkie materiały użyte do opisu oferty Artysty, w tym zdjęcia i teksty, są własnością Artysty a ich użycie nie może naruszać praw osób trzecich.
  3. Oferta Artysty podzielona jest na ekspozycje grupujące prace w zależności od ich rodzaju, tematyki, sposobu wykonania, itp.
  4. Artysta dodaje nowe artykuły w Panelu Administracyjnym zgodnie z instrukcjami zawartymi w formularzu.
  5. Wszystkie materiały użyte do opisu oferty Artysty, w tym zdjęcia i teksty, są własnością Artysty a ich użycie nie może naruszać praw osób trzecich.
  6. Przygotowane materiały powinny być dostosowane pod względem graficznym do stylu ekspozycji w Galerii: odpowiedni kadr i kolorystyka – zdjęcia artykułów nie będą poprawiane przez Galerię.
  7. Galeria zastrzega sobie prawo do modyfikacji otrzymanych materiałów oraz do samodzielnego opracowania ostatecznej formy prezentacji prac Artysty.
  8. Prezentacja oferty Artysty nie może zawierać żadnych informacji o charakterze handlowym lub kontaktowym, w szczególności adresów innych stron internetowych, adresów e-mail Artysty lub jego danych kontaktowych.
  9. Artysta dodając artykuł do oferty określa tzw. cenę artysty. Cena artysty określa wartość rozliczenia przekazywanego Artyście przez Galerię za sprzedany artykuł. Wskazywane przez Artystów ceny, są cenami brutto.
  10. Cena sprzedaży dla klienta wyliczana jest poprzez dodanie do ceny artysty marży Galerii w wysokości ustalonej z Artystą.
  11. Galeria przekazuje Artyście zryczałtowany koszt przesyłki liczony za każdą dostawę niezależnie od ilości artykułów, ich wagi, gabarytów, kosztów ubezpieczenia przesyłki, itp. Artysta powinien uwzględnić w cenie artykułów ewentualne dodatkowe koszty przesłania, jeśli faktyczny koszt wysłania zamówienia jest większy niż zryczałtowany koszt przesyłki.
 • Składanie zamówień

  V. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

  1. Klient składa zamówienie poprzez dokonanie następujących czynności:
   • Dodanie do koszyka Artykułów, którymi Klient jest zainteresowany; 
   • Wybór sposobu dostawy Zamówienia;
   • Wybór metody płatności za Zamówienie;
   • Zaakceptowanie zamówienia oraz obowiązku dokonania płatności za Zamówienie.
  2. Po dokonaniu ostatecznego potwierdzenia, dochodzi do zawarcia Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną pomiędzy Klientem a Administratorem, której przedmiotem są Usługi świadczone przez Administratora. W tym momencie Klient jest przekierowany do ekranu płatności udostępnianego przez Operatora Płatności.
 • Realizacja zamówień

  VI. REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

  1. Artysta potwierdza przyjęcie zamówienia do realizacji najpóźniej następnego dnia roboczego od momentu otrzymania od Galerii wiadomości o nowym Zamówieniu.
  2. Artysta zobowiązany jest do wysłania zamówionych artykułów w ciągu dwóch dni roboczych od wysłania przez Galerię wiadomości o nowym Zamówieniu.
  3. Artysta może zadeklarować inny niż wskazany w punkcie powyżej termin realizacji zamówień. Odpowiedniego ustawienia Artysta dokonuje w panelu administracyjnym. Niezależnie od zadeklarowanego terminu wysłania zamówienia Artysta potwierdza przyjęcie Zamówienia.
  4. W wyjątkowych przypadkach jeżeli wysłanie zamówienia do Klienta może być opóźnione Artysta zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym Galerię.
  5. Artysta zobowiązuje się do dostarczenia Zamówienia Klientowi w terminie pięciu dni od dnia otrzymania informacji o Zamówieniu. W przypadkach szczególnych zobowiązany jest do kontaktu z Galerią.
  6. Zamówienia dostarczane są przez Artystę za pośrednictwem kuriera lub poczty polskiej.
  7. Artysta zobowiązany jest poinformować Galerię, o każdej przerwie w realizacji zamówień, która uniemożliwia dotrzymanie ustalonych terminów wysyłek.
  8. Artysta może zgłosić przerwę w realizacji zamówień (urlop). W takim przypadku Artysta dokonuje odpowiedniego wpisu zawierającego datę rozpoczęcia i zakończenia przerwy w panelu artysty.
  9. Artysta powinien wpisać planowaną przerwę z wyprzedzeniem 5-ciu dni roboczych licząc od daty jej rozpoczęcia.
  10. Artysta zobowiązany jest do wysłania przed rozpoczęciem przerwy wszystkich zleconych wcześniej zamówień.
 • Zwrot przedmiotów

  VII. ZWROT PRZEDMIOTÓW

  1. Klient ma prawo do zwrotu zamówionych Artykułów bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia otrzymania Zamówienia.
  2. Procedura zwrotu Artykułów do Klienta podzielona jest na etapy:
  3. poinformowanie Galerii o zwrocie Zamówienia na wskazany powyżej adres e-mail;
  4. odesłanie Zamówienia na adres korespondencyjny wskazany przez Galerię;
  5. Artysta otrzymuje w panelu administracyjnym wiadomość (“potwierdzenie zwrotu/reklamacji”) informująca o odesłaniu przez Klienta zamówienia;
  6. Nie później niż następnego dnia roboczego od otrzymania przesyłki Artysta opisuje otrzymany zwrot na formularzu “potwierdzenie zwrotu/reklamacji” a następnie wysyła go do Galerii za pośrednictwem panelu administracyjnego.
  7. Klient otrzymuje od Administratora zwrot wartości zamówionych Artykułów (koszty dostawy i odesłania towaru nie są zwracane Klientowi).
  8. Galeria zwraca Artyście zryczałtowany koszty przesłania Zamówienia do Klienta.
  9. Jeśli zwrócone zamówienie zostało już wcześniej rozliczone z Artystą przez Galerię, Artysta zobowiązany jest do zwrotu tego rozliczenia w wysokości pomniejszonej o zryczałtowany koszty przesyłki.
 • Reklamacje

  VIII. REKLAMACJE

  1. Klient pragnący zgłosić reklamacje powinien dokonać jej przesyłając wiadomość do Administratora na adres wskazany w punkcie I.2 powyżej;
  2. W reklamacji należy opisać przyczynę reklamacji oraz okoliczności reklamacji;
   • na formularzu Artysta opisuje czy uznaje reklamację za uzasadnioną jednak ostateczną decyzję o uznaniu reklamacji podejmuje Galeria.
   • nie później niż następnego dnia roboczego od otrzymania przesyłki Artysta opisuje otrzymany zwrot na formularzu “potwierdzenie zwrotu/reklamacji” a następnie wysyła go do Galerii za pośrednictwem panelu administracyjnego;
   • jeśli zwrócone Zamówienie zostało już wcześniej rozliczone z Artystą przez Galerię, Artysta zobowiązany jest do zwrotu tego rozliczenia w wysokości pomniejszonej o zryczałtowany koszt przesyłki.
  3. W przypadku uznania reklamacji Klienta przez Galerię mają miejsce następujące rozliczenia:
   • Galeria zwraca Klientowi całą kwotę jaką zapłacił za Zamówienie tzn. wartość Artykułu i koszty przesyłki.
   • Galeria zwraca Klientowi koszty odesłania wadliwego Artykułu do Artysty. Koszt odesłania wadliwego Artykułu przez Klienta do Artysty pokrywa Artysta. Galeria odejmuje ten koszt od należnego Artyście wynagrodzenia za dane zamówienie Artysta ponosi koszty wysłania Zamówienia do Klienta.
  4. W przypadku gdy Wylęgarnia uzna reklamację za nieuzasadnioną zostanie ona rozliczona na warunkach takich jak w przypadku zwrotu towaru bez podania przyczyny.
  5. Jeśli reklamowane zamówienie zostało już wcześniej rozliczone z Artystą przez Galerię, Artysta zobowiązany jest do zwrotu całości tego rozliczenia.
  6. Dodatkowo Artysta zobowiązany jest zwrócić koszt odesłania wadliwego towaru jaki został zwrócony klientowi.
 • Płatności

  IX. PŁATNOŚCI

  1. Opłaty za Zamówienie regulowane są przez Klientów w czasie składania Zamówienia.
  2. Płatność za Zamówienie jest dokonywana w następujący sposób:
   • z góry z wykorzystaniem Operatora Płatności; lub
   • przelewem bankowym na rachunek bsnkowy Administratora.
  3. W trakcie składania Zamówienie Klient klikając przycisk „Zamawiam” zawiera umowę i z zobowiązuje się do płatności za artykuły.
  4. W przypadku wyboru płatności za pośrednictwem Operatora Płatności Klient zostanie przekierowany do panelu płatności udostępnionego przez Operatora Płatności.
 • Rozliczenia z Artystą

  X. ROZLICZENIA Z ARTYSTĄ

  1. Galeria wykonuje rozliczenia sprzedaży Artysty raz w miesiącu do 10-go dnia każdego miesiąca.
  2. W dniu wykonania rozliczenia z Artystą rozliczane są: zamówienia wysłane co najmniej 14 dni przed dniem rozliczenia zamówienia, dla których Galeria otrzymała potwierdzenie odbioru przez Klienta przed dniem rozliczenia
  3. Galeria może wstrzymać rozliczenie zamówienia w przypadku: otrzymania od klienta informacji o nieotrzymaniu przesyłki otrzymania od klienta zgłoszenia zwrotu lub reklamacji.
  4. Na kwotę rozliczenia składa się:
   • wartość artykułów wyliczona wg cen artysty;
   • zryczałtowane koszty przesyłek w wysokości 10zł za każde rozliczane Zamówienie;
  5. Rozliczenie zwrotów i reklamacji zgodnie z zasadami opisanymi w pkt VI i VII.
  6. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania przesyłki przez klienta Galeria może poprosić Artystę o kopię potwierdzenia nadania przesyłki. Do czasu otrzymania takiego potwierdzenia rozliczenie zamówienia może zostać wstrzymane.
  7. Rozliczenie sprzedaży następuje w formie przelewu na konto bankowe wpisane przez Artystę w panelu administracyjnym.
  8. Jeśli w wyniku zwrotu lub reklamacji zamówienia (za które Galeria przekazała wcześniej Artyście należne rozliczenie) wystąpiła nadpłata, Artysta zobowiązany jest do wyrównania różnicy przez wykonanie przelewu na konto Galerii w uzgodnionym terminie.
 • Rozwiązanie umowy

  XI. ROZWIĄZANIE UMOWY; ODSTĄPIENIE

  1. Zakończenie prezentacji przez Galerię przedmiotów Artysty może nastąpić w przypadku:
   • zbyt małej ilości artykułów pozostałych do sprzedaży;
   • małego zainteresowania klientów;
   • na życzenie Artysty;
   • niezadowalającej oceny jakości otrzymanych zamówień przez klientów;
   • nieprzestrzegania przez Artystę zasad współpracy opisanych w niniejszym regulaminie, a w szczególności terminów realizacji zamówień.
  2. Administrator może odstąpić od umowy, jeżeli Artykuł zamówiony przez Klienta jest niedostępny.
  3. Klient (będący konsumentem), który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni od niej odstąpić bez podawania przyczyny i ponoszenia dodatkowych kosztów;
  4. Klient (będący konsumentem) może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem 14-dniowego terminu na odstąpienie. W takim wypadku Sprzedawca ma obowiązek wysłać niezwłocznie potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu.
 • Polityka prywatności

  XII. POLITYKA PRYWATNOŚCI

  1. Uzyskane przez Administratora dane są zbierane oraz przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (z późn. Zmianami), jak również zgodnie z polityką prywatności stanowiącą Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu;
  2. Administrator dołoży należytej staranności w celu zabezpieczenia danych Klientów;
  3. Administrator dokonuje zabezpieczenia danych oraz treści cyfrowych poprzez protokół https.
 • Odpowiedzialność

  XIII. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  1. Postanowienia Regulaminu nie wykluczają, ani nie ograniczają odpowiedzialności Administratora, w przypadku gdy nie może ona zostać ograniczona na mocy obowiązujących przepisów prawa oraz ustawowych praw konsumenta;
  2. Program do przeglądania stron internetowych www Klienta powinien:
   • być zgodny z Google Chrome 39 lub nowszy, Internet Explorer 10 lub nowszy, Mozilla Firefox 33 lub nowszy, Opera 26 lub nowszy;
   • mieć włączoną obsługę JavaScript;
   • być uruchomiony w rozdzielczości nie mniejszej niż 1366x768 pikseli;
  3. W przypadku niespełnienia warunków dotyczących przeglądarki stron internetowych Administrator nie gwarantuje pełnej funkcjonalności Portalu.
  4. Administrator dokłada należytej staranności w celu ochrony danych Klienta. W razie ataków lub jakiekolwiek próby kradzieży danych Administrator nie ponosi odpowiedzialności, w związku z utratą tychże danych, o ile dołoży należytej staranności w celu ich zabezpieczenia;
  5. Administrator nie odpowiada za czasowe ograniczenie dostępności Galerii, w związku z realizowanymi pracami technicznymi lub w celu minimalizacji zagrożenia ze Strony osób działających na szkodę Klienta, o ile poinformuje o tym Klienta;
  6. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w wykonaniu Zamówienia na rzecz Klienta, będące poza jego kontrolą.
 • Prawa autorskie

  XIV. PRAWA AUTORSKIE

  1. Treść niniejszego Regulaminu pozostaje własnością Administratora, jego kopiowanie dla jakichkolwiek celów (poza zachowaniem kopii na użytek własny) lub jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne wymaga pisemnej zgody Administratora.
 • Zmiany Regulaminu

  XV. ZMIANY REGULAMINU

  1. Administrator ma prawo do zmiany niniejszego Regulaminu.
  2. Zmiany Regulaminu stają się skutecznie w terminie 14 dni roboczych od momentu udostępnienia w Portalu treści zmienionego Regulaminu i wysłania go do Klienta na adres e-mail podany w procesie składania zamówienia.
  3. Klient zostanie poinformowany o zmianie treści Regulaminu drogą elektroniczną na e-mail podany w procesie składania zamówienia. W przypadku braku akceptacji treści zmienionego regulaminu Klient ma możliwość wypowiedzenia Umowy.
  4. Klient logując się przy kolejnej zmianie regulaminu ma obowiązek potwierdzenia, że akceptuję zmiany Regulaminu lub może rozwiązać umowę.
 • Postanowienia końcowe

  XVI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Prawem właściwym dla wykonania Umowy, jak również sporów zaistniałych pomiędzy Administratorem oraz Klientem jest prawo polskie;
  2. Klient, będący konsumentem ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Szczegółowe informacje dotyczące pozasądowych sposób rozwiązywania sporów można zapoznać się na stronie www.uokik.gov.pl.
  3. Sądem właściwym dla sporów wynikłych z zawartej Umowy pozostaje Sąd właściwy dla siedziby Klienta;
  4. Klienci mogą uzyskać nieodpłatnie dostęp do Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem strony internetowej (na stronie głównej) Portalu.
  5. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a zwłaszcza Kodeksu Cywilnego oraz przepisy ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) oraz kodeksu dobrych praktyk, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

Newsletter